3 grudnia to święto nas wszystkich, bo z „ręką czy bez jesteś the best”!

3 grudnia to święto nas wszystkich, bo z „ręką czy bez jesteś the best”!

My Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami mamy codziennie, gdyż pracujemy przede wszystkim z osobami niepełnosprawnymi. Doceniamy fakt, że zarówno ONZ jak i WHO, wychodząc naprzeciw starzejącym się społeczeństwom, zarekomendowały rządzącym wprowadzenie wielu udogodnień dla osób z niepełnosprawnościami, choćby przez likwidację barier architektonicznych.

Z wielkim zaangażowaniem włączyliśmy się w ten ogólnoświatowy trend i przygotowaliśmy kampanię społeczną „Pracodawca z sercem”. To unikatowy projekt, z którym staramy się dotrzeć do jak największej liczby firm zatrudniających osoby z niepełnosprawnością a te wyróżniające się odznaczyć certyfikatem świadczącym o przyjaznym traktowaniu przez nie osób z niepełnosprawnością.

Wiemy o tym, że świadomość społeczna się zmienia i z roku na rok coraz większa liczba pracodawców decyduje się na zatrudnienie ludzi niepełnosprawnych. Ci pracodawcy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że osoby z niepełnosprawnościami są równie wartościowymi pracownikami co osoby pełnosprawne, ich wykształcenie, ukończone kursy, staże, odbyte praktyki zawodowe i wiążące się z tym doświadczenie  zawodowe najdobitniej o tym świadczą. Brak ręki czy oka z pewnością jest pewną przeszkodą, ale nadrabiamy ogromnym zaangażowaniem w życie firmy, staramy się ze wszystkich sił nie tylko dogonić pracowników pełnosprawnych, ile nawet ich przegonić, chcemy bowiem czuć się kimś ważnym, pełnowartościowym. Dlatego między innymi często reagujemy alergicznie na osoby chcące nas wyręczać w pracy. My sami doskonale sobie radzimy! Nie potrzebujemy taryfy ulgowej! Dajcie nam tylko szansę na wykazanie się!

Obecna sytuacja na rynku pracy zdaje się sprzyjać pracodawcom, którzy zatrudniają osoby z niepełnosprawnością, bo mogą oni w związku z tym korzystać z szeregu udogodnień, praw i przywilejów, np. z dofinansowania do stanowiska pracy dla osoby niepełnosprawnej, dofinansowania do wynagrodzeń tychże osób, redukcji wpłat na PFRON a nawet mogą zatrudnić dla pracowników z niepełnosprawnością osobę wspomagającą, za którą też otrzymają zapłatę.

To nie koniec korzyści, przecież nie zawsze i nie tylko chodzi o pieniądze! Jest wiele innych dodatkowych bonusów płynących z zatrudniania osób z niepełnosprawnością!

Przede wszystkim firma jest oceniana przez pryzmat firmy nowoczesnej, realizującej w praktyce najwyższe standardy zarządzania. Pracownicy stają się jedną wielką rodziną, dbającą o siebie nawzajem. W firmie wzrasta lojalność nie tylko wobec siebie, ale wobec pracodawcy. Dobro firmy stawiane jest przez wszystkich pracowników na pierwszym miejscu. Czują się za nią współodpowiedzialni. Sami szukają nowych kontrahentów i chętnie promują swoją firmę na zewnątrz. Pracodawca zaś ma szansę pozyskania klientów z różnych grup społecznych i polepszenie wizerunku firmy jako miejsca traktującego każdego współpracownika (a więc i klienta) podmiotowo. Dzięki takiej postawie wzrasta konkurencyjność firmy i poprawiają się stosunki nie tylko z lokalnymi samorządami, ale coraz głośniej jest o firmie jako nowoczesnym zakładzie na szczeblu ogólnopolskim i dzięki temu można łatwiej zdobyć zlecenia od podmiotów państwowych.

Nasz medal „Pracodawca z sercem” otrzymało już kilkadziesiąt wspaniałych firm, między innymi Huawei, Randstad, BetaMed, Bosch Service, Auchan, Orlen, AZA Group. Można by wymieniać bez końca. Takiego wyróżnienia nie otrzymacie za żadne pieniądze! Ono nie jest na sprzedaż. Honorujemy firmy, które na pracownika patrzą podmiotowo i dla których każdy człowiek jest ważny. Także ten na wózku inwalidzkim, czy w ciemnych okularach. Jesteśmy świadomi tego, że właśnie dzięki zaangażowaniu takich pracodawców życie zawodowe osób z niepełnosprawnościami może w ogóle istnieć. Dziękujemy Wam za to! Jesteście awangardą nowoczesnego zatrudnienia! Wiedząc o tym, że osób z niepełnosprawnościami przybywa, liczymy na to, że ten trend nie ulegnie zahamowaniu i my będziemy coraz hojniej obdarowywać medalem dla hardkorowców pracy: medalem „Pracodawca z sercem”!