Większe wpłaty do PFRON

Większe wpłaty do PFRON

Od 1 czerwca zwiększą się wpłaty na PFRON. Pracodawca za każdego pracownika będzie co miesiąc wpłacał 3311,91 zł. Jest to konsekwencja wzrostu przeciętnego wynagrodzenia w pierwszym kwartale 2024 r.

Wpłaty na PFRON w okresie od 1 czerwca 2024 r. do 31 sierpnia 2024 r. będą należne w wysokości stanowiącej iloczyn kwoty 3311,91 zł i liczby pracowników odpowiadającej różnicy między zatrudnieniem zapewniającym osiągnięcie wskaźnika zatrudnienia osób niepełnosprawnych w wysokości 6 proc. a rzeczywistym zatrudnieniem osób niepełnosprawnych.

Wpłaty na PFRON pracodawca jest obowiązany wnosić co miesiąc w wysokości stanowiącej iloczyn 40,65 proc. przeciętnego wynagrodzenia i liczby pracowników odpowiadającej różnicy między zatrudnieniem zapewniającym osiągnięcie wskaźnika zatrudnienia osób niepełnosprawnych w wysokości 6 proc. a rzeczywistym zatrudnieniem osób niepełnosprawnych.

Pracodawco, firmo, przedsiębiorco, zadaj sobie pytanie: co lepiej zrobić? zatrudnić pracownika z niepełnosprawnością czy płacić na PFRON?

Odezwij się do nas a pomożemy ci zmniejszyć koszty wpłat na PFRON.