Pub Spółdzielczy Rybnik

Pub Spółdzielczy Rybnik

W październiku 2020 r. utworzona została firma Dorsz Kraft Non Profit Sp. z o. o., działająca od początku jako przedsiębiorstwo społeczne, którego celem było tworzenie miejsc pracy dla osób z niepełnosprawnością.
Ww. firma prowadzi jedyny w Rybniku multitap z piwem rzemieślniczym – Pub Spółdzielczy Rybnik. Tworzy wyjątkowe miejsce spotkań w samym centrum miasta. Oferuje 20 kranów najlepszych piw browarów z całej Polski oraz szeroki wybór whisky. Dzięki w pełni wyposażonej scenie organizuje w pubie koncerty rockowe oraz regularny open stage – spółdzielcza scena poprzez autorską inicjatywę Rybnickiej Szkoły Rocka wspiera lokalnych muzyków.
Jako przedsiębiorstwo społeczne od początku działalności tworzy miejsca pracy dla osób z niepełnosprawnościami. Za barem pracują ludzie, którzy udowadniają, że ich niepełnosprawność nie musi wpływać na pracę, a na pierwszym miejscu jest zaangażowanie i chęć rozwoju. Każda osoba z niepełnosprawnością, która chce być traktowana jak pełnosprawny pracownik w normalnym miejscu pracy znajdzie miejsce w Pubie. Biorąc pod uwagę ograniczenia pracowników, Pub Spółdzielczy Rybnik wspiera ich wyjście poza strefę własnego komfortu i przełamywanie ich barier, często niezwiązanych z niepełnosprawnością.