Karolina Ładzik

Karolina Ładzik

Karolino, opowiedz nam swoją historię.

Nazywam się Karolina Ładzik. Mam 30 lat i choruję na Zespół Turnera. Pracuję w grudziądzkim przedszkolu jako opiekunka a w ogóle to z dziećmi pracuję już od 10 lat.

Czy praca z dziećmi sprawia Ci radość?

Tak. Jak najbardziej. Od zawsze bardzo lubiłam zajmować się dziećmi. Sprawiało mi to radość, a że nadarzyła się okazja żeby zajmować się tym zawodowo, to z tej okazji skorzystałam i nie żałuję swojej decyzji.

Czy poza pracą masz jakieś pasje?

Od pewnego czasu znalazłam pasję w zdrowym trybie życia. Zaczęłam chodzić na długie spacery z moim pieskiem Codim, jeździć na rowerze i biegać. To sprawia mi naprawdę dużą przyjemność i daje mi pozytywną energie.

A jaka Karolina jest na co dzień?

Opisałabym się jako osobę otwartą i uczciwą, której można zaufać. Sumiennie podchodzę do powierzonych mi zadań i uparcie dążę do wyznaczonych przez siebie celów mimo barier zdrowotnych, z którymi muszę borykać się na co dzień. Lubię uczyć się nowych rzeczy, poznawać ludzi i przede wszystkim czerpać to, co najlepsze z każdej chwili, bo uważam, że to powinno być dla każdego z nas chyba najważniejsze.

Masz jakieś rady masz dla innych osób z niepełnosprawnościami?

Kochani dużo więcej wiary w siebie! Bo nie jesteśmy sami. Takich osób jak my są setki. Nie bójcie się stawiać kroków, wyznaczać sobie celów i dążyć do nich, nie zrażać się, bo przeszkody napotkamy wszędzie. Podstawa to nigdy nie rezygnować z ‘siebie’ i być sobą zawsze.

Czego możemy Ci życzyć?

Przede wszystkim zdrowia, by dopisywało mi jak najdłużej, bo to jest najważniejsze. I żebym jako osoba z niepełnosprawnością mogła normalnie funkcjonować w każdym aspekcie życia 😊

Dziękuję za rozmowę.

Mateusz Owczarek