Miłosz Krawiec

Miłosz Krawiec

Miłoszu, opowiedz nam swoją historię?

Nazywam się Miłosz Krawiec. Początki mojej niepełnosprawności zaczęły się w 2002 roku, kiedy zdiagnozowano u mnie guza mózgu. Z powodu ogromnych bóli głowy, które powodowały, wzrost ciśnienia w mózgu wczepiono mi zastawkę. Po paru latach okazało się, że guz rośnie i nie kwalifikuje się do operacji. Na szczęście nie był to guz złośliwy. Zastosowano radioterapie na skutek, której pojawiła się hemiplegia, czyli odrętwienie połowy ciała.

Czym zajmujesz się zawodowo?

Obecnie pracuje jako korepetytor w projekcie Belfer w Sieci. Udzielam korepetycji z matematyki na każdym poziomie edukacji, uczniom szkoły podstawowej oraz średniej.

Jakie są Twoje zainteresowania?

Uwielbiam matematykę, która nie jest jedyną moją pasją. Kocham muzykę. Gram na gitarze elektryczne i klasycznej oraz na perkusji, a także śpiewam i komponuje. Sprawia mi to ogrom radości. Mam nadzieję, że wrócę w niedługim czasie do koncertowania, ponieważ wcześniej grałem koncerty solowe i z różnymi zespołami.

A jak traktujesz swoją niepełnosprawność?

Nigdy nie miałem pretensji do Boga, Wszechświata i do życia za to, co mi się stało, a wręcz przeciwnie. Jestem wdzięczny za to, co mi się przytrafiło, bo to nauczyło mnie żyć. Życie jest piękne, każdy dzień jest piękny, każdy oddech, wszystko jest piękne, a to, że boli czasami, to każdego coś boli, każdemu coś się przytrafia i pytanie, co my z tego wyniesiemy? Ja z tego jak najwięcej pozytywnego staram się wynieść, ponieważ to bardzo dużo mnie nauczyło i wniosło wiele do mojego życia.

Jaki Miłosz jest prywatnie?

Myślę, że jestem introwertykiem, który jest trochę zamknięty w sobie, ale momentami jestem szalony. Lubię mieć przestrzeń. Jestem wędrowcem. Kocham koty i rośliny. Mam kotka oraz masę kaktusów i drzewek szczęścia, oraz kilka innych roślin.

Masz może jakieś rady dla innych osób z niepełnosprawnością?

Tak. Przede wszystkim nie smućcie się. Niepełnosprawność nie jest niczym strasznym, a wręcz przeciwnie może nauczyć życia i pokory do życia. Bądźcie uśmiechnięci, ponieważ pozytywne myśli i nastawienie może przynieść dużo dobrego w życiu.

Miłoszu, czego możemy Ci życzyć?

Miłości, szczęścia, zdrowia i spokoju.

 

Dziękuję za rozmowę.

Mateusz Owczarek