Sabina Kamińska

Sabina Kamińska

Sabina opowiesz nam swoją historię?

Moja historia z językiem angielskim zaczęła się w 8 klasie szkoły podstawowej. Z wykształcenia jestem pedagogiem i terapeutą . Od 2016 roku pracuję z dziećmi z autyzmem, ADHD, zespołem Aspergera oraz ze specjalnymi problemami edukacyjnymi . Prowadzę terapię dostosowaną do potrzeb i umiejętności dziecka. Do każdego dziecka podchodzę indywidualnie i dobieram odpowiednie formy pomocy i terapii.

Jesteś bardzo aktywną  osobą, jak to robisz?

Sama nie wiem, nie wolno się poddawać, mimo mojej niepełnosprawności chcę być aktywna jak najdłużej. Moja praca to spełnienie moich marzeń – daje mi satysfakcję.

A z perspektywy Twojej niepełnosprawności?

Było mi bardzo ciężko na początku. Moją niepełnosprawność nabyłam w wieku 10 lat. Początki zawsze są trudne ale teraz z perspektywy tych 25 lat z moją niepełnosprawnością widzę, że to miało cel i sens.

Jakie wnioski?

Oj nie zamieniłabym mojego życia za nic w Świecie, wiadomo – chlałabym być zdrowa, ale niepełnosprawność mnie bardzo wiele nauczyła i do tego mam świetnych przyjaciół, którzy są ze mną bez względu na wszystko.

Ok. a prywatnie?

Lubię podróżować, lubię czytać książki, od kiedy zaczęła się pandemia mocno wkręciłam się w życie naturalne – zdrowa żywność itp. Chodzę na warsztaty. Lubię gotować, ostatnio zajmuję się hodowlą kwiatów. Odświeżam język migowy, żeby zacząć go uczyć 

Chcesz powiedzieć coś młodym niepełnosprawnym ludziom, którzy dopiero wchodzą w dorosłe życie

Nie poddawajcie się,  idźcie do przodu, jeśli będziecie potrafili się odnaleźć w tym życiu to będzie dobrze. Bardzo ważne żebyście mieli wsparcie w najbliższych.

Chciałabym wspomnieć też o mojej mamie – mama jest dla mnie ogromnym wsparciem, to z mamą podróżuję. Dziękuję Ci mamo, za to, że ze mną jesteś.

 

Dziękuję za rozmowę

Iwona Lewandowska